neděle 12. ledna 2014

Posuď knihu podle obalu (8)Toto meme pořádá Syki.

Jde o to vybrat si obálku knihy a zhodnotit ji.

Léto mrtvýchNázev knihy: Léto mrtvých
Autor: Gregory Hughes

Anotace:
Jukio je šestnáctiletý mistr v kendó, tradičním japonském boji s mečem. Je léto a Jukio si užívá s kamarády, dvojčaty Hirošim a Miko. Jenže najednou se všechno zlomí. Dvojčata spáchají sebevraždu a ukáže se, že je k ní dohnala jakuza, japonská mafie. Jukio bere do ruky meč a začíná se mstít. Začíná krvavé léto, které otestuje jeho oddanost, odvahu i zdravý rozum. V druhém románu Gregoryho Hughese se střídá dechberoucí akce s až dojemnými momenty, které čtenáře nutí k zamyšlení, kam až člověka dovede touha po spravedlnosti. Nebo možná po pomstě, kdo ví?

Osobní názor:
Asi jsem se zamilovala (nemyslím toho nehorázně hezkého kluka, kterého jsem poznala včera).
Kdo mě alespoň trochu zná a přečetl si anotaci, tak určitě pochopil, proč zrovna tato kniha se mi tak moc líbí.
Japonsko!!! Těm kterým to uniklo hned osvětlím, jsem tak trochu úchyl (ale jenom trošičku) do všeho japonského, takže se mi nehorázně zalíbila jak anotace, tak i obálka.
Obálka je poměrně jednoduchá a já mám jednoduchost ráda, které nejsou přeplácané ráda (řekl člověk co se řídí heslem: "Když jde něco udělat jednoduše, tak proč to neudělat složitě"). Proti barvám taky nic nemám, právě naopak, kombinace oranžové, která přechází do červené, spolu s černou vypadá naprosto suprově. Prostě, celkově se mi ta obálka strašně moc líbí, protože jak už jsem osvětlila na začátku, jsem úchyl do Japonska a všeho s ním spojeného.
I když jsem si chtěla šetřit na květen, na Animefest, já tu knížku prostě chci a jakmile vyjde, tak si pro ni běžím....  


4 komentáře:

 1. Další japanofil?? Áááá! Jsem ráda, že nejsem na světe sama! :-) A obálka je krásná, jen co je pravda ;-) Přidávám na seznam :-)

  OdpovědětVymazat
 2. Taky si chci přečíst tuhle knížku hlavně kvůli Japonsku. :)

  OdpovědětVymazat
 3. Obálka má moc krásné barvy. I když v modré by taky vypadala moc pěkně :))
  Japonsko a vše kolem mám moc ráda. Dokonce jsem se jednu dobu i učila japonsky.
  Zároveň bych jen ráda upozornila, že jsem Tě nominovala v blogger tagu (http://wolf-hearted-girl.blogspot.cz/2014/06/blogger-tag.html) a budu moc ráda, když se zúčastníš :)

  OdpovědětVymazat
 4. Vyzerá to veľmi dobre, už po tom dlhšie pokukujem 8)

  OdpovědětVymazat