čtvrtek 21. března 2013

(Recenze) Vampýrská Akademie - Stínem políbená


 Orig. název: Vampire Academy - Shadow kiss
Autor: Richelle Mead
Rok vydání v ČR: 2010
Počet stran: 300
Knižní série: Vampýrská Akademie
Díl: třetí
Žánr: fantasy, upíři
Nakladatel: Domino

Vlády se ujímá jaro a Rose Hathawayová by se měla připravovat na maturitní zkoušku. Jenže od nedávného smrtícího souboje se Strigoji se necítí zrovna nejlépe. Trpí nočními můrami, duši jí zaplavuje temný smutek a předznamenává cosi zlověstného.
Rose dobře ví, že jí není dovoleno milovat jiného strážce. Že musí především chránit Lissu, poslední princeznu z rodu Dragomirů. Jenže když přijde na krásného Dimitrije Belikova, některá pravidla se prostě musí porušit!
Rose své nejlepší kamarádce Lisse lže o svém vztahu k Dimitrijovi, ale jejich přátelství se nyní ocitá v ještě větším ohrožení než kdy předtím. Nesmrtelní vampýři se chtějí pomstít za to, co jim Rose nedávno provedla. Ve strašlivé bitvě, která předčí i nejhorší noční můru, se Rose bude muset rozhodnout mezi dvěma lidmi, na nichž jí záleží nejvíc. Bude ale její volba znamenat, že přežije jen jeden z nich? A pokud ano, bude to Lissa, nebo milovaný Dimitrij?


Osobní názor
Tohle je velmi zajímavá knížka která vás, stejně jako předchozí díly této knižní série, vtáhne do děje. V tomto díle se vracíme zpátky na akademii Sv. Vladimíra, kde se ještě stále Rose vzpamatovává z předchozího setkání ze Strigoji a snaží, nutno dodat že se jí to moc dobře nedaří, navíc začínají terénní cvičení , která mají ukázat kvality studentů a to je teprve začátek....
Kniha mě velice nadchla  a pohltila, všem co tuhle knihu (popřípadě celou sérii) nečetli, vřele doporučuji.Postavy
Rose - drzá a sarkastická, na ni se mi líbí, že i když se mění a vyvíjí v jádru je pořád stejná a hlavně nevypočitatelná a tím si dokáže čtenáře získat.

Lissa - v tomto díle ji není dáno tolik prostoru, ale u ní se nic nezměnilo, pořád je to ta princezna co o sobě pochybuje a hodně si zažil...

Dimitrij - úžasný, božský a sexy Dimitrij Belikov k tomu není co více říct.
 
Christian -    sarkastický a vždy zábavný Christian. V tomto díle jsme ho mohli detailně poznat a já si ho oblíbila ještě více než v minulém díle.

 Adrian -  to je moje zlatíčko, Adrian je vtipný a úžasný, kde je on nemůže být jinak než sranda.

Připomínky 
Ten konec, to bylo nehorázně smutné, ale jinak by zase nebyla zápletka pro další díly...

Hodnocení
Kniha mě doslova uchvátila a já jsem s ní velice spokojená, je o něco lepší než předchozí dva díly série a já myslím, že se máme v dalších knihách na co těšit, této knize dávám bez zaváhání 5 hvězdiček.

1 komentář:

  1. Každý si tuhle sérii tak chválí.. Asi ji musím taky začít číst :D

    OdpovědětVymazat