středa 13. března 2013

(Recenze) Vampýrská Akademie - Mrazivý polibek


Orig. název: Vampire Academy - Frostbite
Autor: Richelle Mead
Rok vydání v ČR: 2010
Počet stran: 300
Knižní série: Vampýrská Akademie
Díl: druhý
Žánr: fantasy, upíři
Nakladatel: Domino

Rose Hathawayová se topí v problémech. Její úžasný učitel Dimitrij jako by ji přehlížel, Mason ji naopak zavaluje milostnými návrhy, které ona nechce přijmout, a navíc na akademii zaútočili smrtonosní Strigojové! Škola je plná strážců, přijíždí dokonce i Rosina matka Janine. Nic z toho však nestačí, a tak se studenti i profesoři vydávají na vánoční prázdniny do Idaha, kde snad budou v bezpečí.
V luxusním horském středisku mají všechno, na co si vzpomenou. Chybí jen to nejdůležitější – jistota, že je Strigojové nenajdou a nezničí. Tři studenti se proto vydávají zpět do akademie, aby se Strigoji svedli konečný a vítězný souboj. Když se to dozví Rose, vyrazí za nimi, aby jim pomohla. Nemá ale nejmenší tušení, že se ocitla v takovém nebezpečí, jaké si do té doby ani neuměla představit. A jediným jejím ochráncem je Christian...


Osobní názor
Tato kniha, je ještě lepší než první díl a z toho jsem byla velmi nadšená. V tomto díle se dává víc prostoru postavám, které jsme neměli možnost v minulém díle poznat a objevují se zde taky nové postavy, které si určitě oblíbíte. Děj plynul svižně a autorka umí rozhodně překvapit a vy nemáte ani tušení čím vás překvapí příště. Mrazivý polibek je lepší pokračování prvního dílu Vampýrské Akademie, které vás ještě více navnadí na další díly....


Postavy
Rose - stále stejně drsná a nespoutaná. V tomto díle jsem si ji oblíbila ještě více než v prvním díle. Problémy se na na ní valí až to není pěkné a ona se snaží všechno vyřešit po svém, hold má svoji hlavu.

Lissa - někdy mě napadá co by bez Rose dělala, jo asi by to měla hodně těžké. Rose je její strážkyně v pravém slova smyslu a Lissa ji má velmi ráda.

Dimitrij - v tomto díle se úžasného Dimitrije tolik nedočkáme, ale zase je tu spousta jiných postav, kterým se v tomto díle dává prostor.

Adrian - jo Adrian, už vím co mi v prvním díle chybělo, byl to On. Je vtipný a udivuje mě jakou lehkostí plyne kniha s ním... Vampýrská Akademie má spoustu úžasných postav a tohle je další moje oblíbená vedlejší postava.

Christian - další postava, která v této knize dostala větší prostor. Jeho sarkasmus a celkové chování je úžasné jedna z mých oblíbených vedlejších postav.

Připomínky
K této knize nemám žádné velké připomínky....

Hodnocení
Úžasná kniha, která ubíhá rychle a výtečně jsem si ji užila, uh Adrian ten se stal mou láskou (ale Dimitrij je hrdinou této knižní série pořád). Co bych tak ještě více řekla, asi nic kromě toho, že knize dávám 5 hvězdiček za nezapomenutelný knižní zážitek.


3 komentáře:

 1. Pekná recenzia 8)
  Na 2ku sa chystám, som zvedavá na toho slávneho Adriana 8D
  Mne sa aj Christian veľmi lúbil v 1. diel a Dimitrij takisto samozrejme 8)
  Anotácie znie zaujímavo, som zvedavá 8)

  OdpovědětVymazat
 2. Velice dobrá serie jedna z mích nejoblíbenejsich :)

  OdpovědětVymazat
 3. Taktéž se mi tato kniha líbí víc, než ta předchozí. :)
  Adrian. :3

  OdpovědětVymazat